Apteczka pierwszej pomocy

Możesz także zaproponować dziecku wirtualne formy uczczenia pamięci o zmarłym. Wykonanie internetowego kalendarza wspomnień, zapalenie gwiazdki na niebie czy opisanie swoich uczuć może być symbolicznym sposobem podkreślenia wyjątkowej sytuacji w której znalazło się dziecko, wyrażenia własnych emocji. Jeśli zdecydujecie się te aktywności wykonać razem, może okazać się to dobrym wstępem do dalszych rozmów. Oto lista proponowanych aktywności:

Kalendarz – zbiór wspomnień

Zaznacz z dzieckiem w dowolny sposób wszystkie ważne, specjalne dni w kalendarzu związane z osobą, która zmarła. Dziecko może zachować je dla siebie, powiesić na ścianie lub pokazać je innym.

Balony

Niektórzy znajdują ukojenie w rytuałach. Na przykład w specjalne dni palą świeczki, chodzą na cmentarz, robią pocztówki, sadzą drzewko pamięci. Możesz z dzieckiem narysować kilka balonów i umieścić na nich wiadomość, którą chciałoby wysłać do zmarłej osoby. Może będą to pozdrowienia dla niego lub jakieś wspomnienia? Można napełnić je wirtualnym helem i wypuścić do góry.

Pocztówka

Można zrobić pocztówkę. Dla kogo ona może być, co ma się w niej znaleźć i co z nią zrobić, zależy od dziecka. Może ją komuś podarować, powiesić na ścianie lub wydrukować ją dla siebie.

List

Można zachęcić do napisania listu o sobie, o swojej sytuacji, o tym co dziecko czuje i jak widzisz swoją przyszłość. Może zechce go komuś przeczytać? List może być też skierowany do osoby zmarłej. 

end faq

{accordionfaq faqid=accordion1 faqclass="lightnessfaq defaulticon headerbackground headerborder contentbackground contentborder" active=item0}

 
Free Joomla templates by Ltheme